Aktuality

14.5.2014 – KUŽELKY – Májový turnaj krajských žákovských družstev
Do žákovské reprezentace Jihomoravského kraje, která se účastnila Májového turnaje v Pelhřimově, byla letos nominována i naše hráčka Martina Šupálková. Ta svým výkonem 256 poražených kuželek přispěla k druhému místu družstva na tomto turnaji v disciplíně 6 x 60 HS. V kategorii jednotlivkyň se umístila na 3 místě.
Podrobné výsledky ZDE

4.5.2014 – KUŽELKY – Mistrovství ČR jednotlivců
Senioři – Roman Janás – SK Baník Ratíškovice – 11. místo
Seniorky – Marie Kobylková – SK Baník Ratíškovice – 40. místo

28.4.2014 – KUŽELKY – Osm kuželek od bronzu

Pouze osm kuželek dělilo naši naději, Martinu Šupálkovou, od bronzové medaile na Mistrovství České republiky žákyň v Náchodě. Výkonem 452 poražených kuželek na 100 HS si tak mezi osmadvaceti nejlepšími žákyněmi z celé ČR zajistila pátou příčku. V neděli mělo právo startovat šestnáct nejlepších hráček z prvního dne v soutěži SPRINT. V této soutěži si Martina nedokázala poradit s Barborou Bártkovou z Horního Benešova a skončila tak ve druhém kole.

Celkové výsledky ZDE

 

12.4.2014 KUŽELKY – Úspěšný měsíc

Velmi úspěšný byl třetí měsíc roku 2014 pro ratíškovické kuželkáře. Již 1.března si vybojovali po kvalifikaci,krajských přeborech i semifinále účast na mistrovství republiky jednotlivců seniorka Marie Kobylková a v obdobné kategorii mužů i Radek Janás.V sobotu 22.“céčko“ hrálo ve Vyškově napínavé utkání o vítěze jižní části K:P:II.Po celou dobu o málo prohrávalo i když někteří hráči bodovali až předposledním hodem Marcel Šebek dorazil dvě kuželky a družstvo šlo nejen do vedení v zápase,alepoprvé v sezoně se ocitlo i na prvním místě a závěrečných sedum sražených kuželek znamenalo vítězství v zápase i celé soutěži a postup do velice kvalitního KP I.
Přestože do Štědrého dne i týden před ním do Stříbrné neděle chybí ještě třičtvrtě roku byla pro nejmladší ratíškovické kuželkáře štědrá a stříbrná neděle už 30.března.V tom termínu se v Olomouci konalo finále nemistrovské soutěže Poháru mladých nadějí hrajícího se pod hlavičkou Bellatex tour.Pozorní čtenáři si vzpomenou,že jeden z prvních turnajů se hrál koncem září i v Ratíškovicích.
První úspěch slavili ratíškovičtí již před zahájením finále,kdy hlavní sponzor celé soutěže p.Stránský odměnil tři oddíly které měly ve finále nejpočetnější zastoupení dárkovými koši.Nejpočetněji byla zastoupena Jiskra Nová Bystřice sedmi,Dobřany šesti a Ratííškovice pěti účastníky.Takže pomyslný bronz již při zahájení.
V kategorii mladších žáků se Domnik Schuller umístnil na tolik nepopulárním „bramborové“ čtvrtém místě Kritýna Košuličová získala v mladších žákyních druhé místo a stříbrný stupínek.
Celkově po sečtení všech turnajů byla Kristýna druhá se stříbrnou medailí Dominik třetí s medailí bronzovou.Eliška Fialová byla celkově devátá a Tomáš Koplík čtrnáctý.V kategorii starších žákyň zabojovala Martina Šupálková,která skončila celkově osmá a postoupila na mistrovství republiky.Takže poděkování trenérům a gratulace všem za dobrou reprezentaci školy i obce.
Nesmírně dramatický byl i boj o celkové vítězství v letošní Kuželkářské lize Ratíškovického pivovaru.To když ve finále hrálo proti sobě družstvo SPK a GAMA OCEL.SPK vedlo po třech hráčích už o 96 kuželek,ale oba poslední hráči GAMY Josef Blaha a Marta Beranová zápas zvrátili a vítězný pohár zvedali hráči GAMA OCEL-také tam patří blahopřání a Ať vám to padá.
Václav Koplík tiskový mlučí kuželkářů.
P:S: Ve čtvrtek .května budou zápolit na kuželně zástupci nejlepších orelských jednot na Memoriálu Víta Příkaského i v rámci oslav,nebo připomínek 100 let Orla v Ratíškovicích.

Václav Koplík

30.3.2014 KUŽELKY – Ratíškovice se v Poháru mladých nadějí neztratili

V neděli 30.3.2014 se v Olomouci konal finálový turnaj Poháru mladých nadějí (Bellatex Tour), do kterého si vybojovalo postup 64 nejlepších žáků a žákyň z celé České Republiky. Mezi tuto mladou kuželkářskou elitu postoupilo i pět žáků a žákyň z Ratíškovic. V kategorii mladších žákyň nastoupila Eliška Fialová a Kristýna Košuličová, která si výkonem 273 poražených kuželek zajistila celkové druhé místo. V kategorii mladších žáků startovali Tomáš Koplík a Dominik Schűller, který náhozem 261 poražených kuželek vybojoval celkové třetí místo. V kategorii starších žákyň reprezentovala naše barvy Martina Šupálková, která si celkovým osmým místem vybojovala právo startovat na mistrovství ČR.

Podrobné výsledky jsou uvedeny ZDE.

IMG_0026

Obrázek 1 z 17

 

Related Images:

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com