Volejbal

Obnovení organizovaného volejbalu se datuje k 26. dubnu 1974, kdy sportovní klub TJ Baník Ratíškovice přijal mezi své řady volejbalový oddíl, reprezentovaný tříčlenným výborem – bratři Pavelkovi a Ivan Němec a družstvem mužů. Po roce se připojilo družstvo žen a dorostu. Během uplynulých 30-ti let všechna družstva zdárně reprezentovala barvy Baníku hlavně v krajských soutěžích. K největším úspěchům patří 4 místo v Krajské soutěži všech družstev Jihomoravského kraje v roce 1986, 3.místo v národním finále vesnických družstev a také roční působení v té době v třetí nejvyšší soutěži KPI 1981 – 1982. V roce 1984 navázalo družstvo mužů družební kontakty s ASV Kohren – Sahlis v Německu. Do dnešních dnů se uskutečnilo dvacet setkání střídavě na naší půdě a i v Německu. V roce 1997 se připojilo družstvo žen a společné setkání doprovází vždy dva turnaje, ve kterých vítězí hlavně sport a radost z pohybu.

Něco z činnosti oddílu volejbalu za rok 2017

V řádných mistrovských soutěžích nefigurovalo loni ani družstvo mužů ani žen. Kromě pravidelných tréninků družstva hrají příležitostné turnaje.

Ženy se v březnu zúčastnily turnaje v Hodoníně, kde mezi 12–ti týmy obsadily 7.místo.

Již třetího ročníku mezinárodního turnaje, pořádaného spolu s firmou MOTT Praha na našich kurtech, se zúčastnilo 5 smíšených družstev. Poprvé získal prvenství pražský A tým, před Kohrenem z Německa a domácími. O dva týdny později, 23. června, jsme pořádali rovněž smíšený turnaj O pohár paní starostky, určený na podporu volejbalu mládeže. V konkurenci sedmi kolektivů zvítězily Mutěnice. Dvě družstva domácích obsadila poslední místa.

Tradičního soustředění pod stany na Soboňkách ve dnech 26.7. – 30. 7. 2017 se zúčastnilo 19 dospělých a 16 zástupců mládeže.

Poslední sportovní akcí byl 16. 12. 2017 Vánoční turnaj, opět v mixech. Mezi pěti týmy zvítězilo družstvo Dubňan před Baníkem A.

Oddíl má také družstvo mladšího žactva, které vede trenér Josef Blaha. Schází se dvakrát týdně v počtu kolem 12 – ti.

K 31 .12. 2017 měl oddíl volejbalu 39 dospělých členů a 13 členů z řad mládeže.

 

                                                                                  Ing. Jiří Hubáček, prezident oddílu

Related Images:

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com