Aktuality

38. MČR v kuželkách zrakově postižených

Po deseti letech se opět vrátilo M ČR v kuželkách zrakově postižených kuželkářů do Ratíškovic. Tenkrát nám zahrála kapela Veselá muzika venku „Na Vlachovce, zazpívaly děti i dospělí. Hráči z celé republiky byli nadšeni tímto přivítáním. Takové zahájení, aby hymnu hrála živá hudba, tak to ještě někteří nezažili. To bylo za pomoci tehdejšího starosty Jožky Uhlíka, který nám uchystal toto krásné překvapení. Tentokrát se na něm podílel zapálený a dlouholetý kuželkář Ivan Blaha, vedoucí kulturáku paní Koplíková a ostatní, o kterých ani nevíme. Hudba byla stejná, ale muzikanti nám o deset let rozkvetli.

    Předseda sekce kuželek, Pavel Gut, přivítal přítomné v novém Kulturním domě a kuželně. Místo starostky, která měla ještě jiné akce, se ujal dalších slov zastupitel a kuželkář Václav Koplík. Přítomné seznámil s kuželnou, jejími začátky až po dnešní novou, moderní halu, kde kuželna byla oceněna nejvyšší kategorií A. Dále pár slov přidal Viktor Výleta. Hlavně popřál kuželkářům co nejlepší výsledky.

    Mistrovství se zúčastnilo 31 hráčů, z toho „domácí oddíl“ TJ Jiskra Kyjov. Raritou bylo, že se tentokrát probojoval i Ratíškovjan František Koplík a to v kategorii B1 – nevidomý. Se svojí trenérkou, Marií Gutovou, si v poslední částí hry vybojovali bronzovou medaili. Další „domácí“ hráčka, Markéta Ščudlová, skončila na šestém místě.

     Při vyhlašování výsledků nás čekalo milé překvapení, když se mezi námi objevila starostka Ing. Bc. Anna Hubáčková a bývalý starosta Jožka Uhlík.

     Děkujeme Obci Ratíškovice a SK Baníku Ratíškovice – kuželkářům, že se cítíme na kuželně jako doma. Zvláštní dík patří Ivanu Blahovi, který je s naší partou už více jak deset let a všemožně nám pomáhá.

Marie Gutová

Reportáž v TV Slovácko (stopáž 15:08)

Related Images:

Hi, I’m Viktor Výleta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com