Pětice hráčů z Ratíškovic, která se probojovala až do finálových turnajů Mistrovství České Republiky, dávala naději, že by se do naší obce mohla přivézt i nějaká ta medaile. Tuto naději přeměnil v realitu jeden z našich nejmladších hráčů – Dominik Schüller, který se stal mistrem ČR v žákovské kategorii. Na finálovém turnaji, který se konal tento víkend ve Vrchlabí, nechal za sebou všechny své soupeře ohromujícím výkonem 517 poražených kuželek v disciplíně na 100 HS. Tohoto výborného výkonu při tom dosáhl gradujícím stylem hry, kdy posledních šest dorážkových hodů v řadě bylo devítkových. Další náš hráč startující ve Vrchlabí v žákovské kategorii, Jiří Šupálek mladší, skončil na 26. místě.

MCR_Dominik_SchullerMistr České Republiky v kuželkách Dominik Schüller (uprostřed)

Dalšího významného úspěchu dosáhla v Rokycanech naše dorostenka Martina Šupálková, která se výkonem 542 poražených kuželek kvalifikovala do druhého dne, kdy se hráčky utkaly ve vyřazovací disciplíně zvané „sprint“. V té hráčka Baníku vybojovala krásné 4. místo.

IMG_0224Martina Šupálková – 4. místo ve sprintu
(kliknutím na obrázek vstoupíte do galerie)

V kategorii žákyň hájila naše barvy v Českých Velenicích Kristýna Košuličová. Její celkový nához 391 poražených kuželek na 100 HS stačil na 19. místo. Fotogalerie z MČR žákyň v Českých Velenicích – ZDE.
Také v kategorii seniorů, která se hrála v Jičíně, měl SK Baník Ratíškovice zástupce na MČR. Byl jím Josef Něnička, jehož výkon 503 poražených kuželek stačil na celkové 46. místo.